پاورپوینت چهارمین انقلاب صنعتی چیست

پاورپوینت چهارمین انقلاب صنعتی چیست

پاورپوینت چهارمین انقلاب صنعتی چیست

پاورپوینت چهارمین انقلاب صنعتی چیست شامل 33 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات 33
حجم 309 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی علوم اجتماعی

توضیحات کامل

پاورپوینت چهارمین انقلاب صنعتی چیست

 

پاورپوینت چهارمین انقلاب صنعتی چیست شامل 33 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ما امروزه در آستانه یک انقلاب صنعتی تکنولوژیک قرار داریم که بدون تردید نحوه زیست، کار و ارتباطات ما را به طور بنیادی تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. به لحاظ اندازه، مقیاس، چشم‌انداز و پیچیدگی تحولی پیش‌روی ما قرار دارد که مانند آن را بشر تاکنون تجربه نکرده است. هنوز نمی‌دانیم این انقلاب چگونه پرده از ماهیت خود می‌افکند اما وجود یک حقیقت عیان است: واکنش ما هر چه که باشد باید یگانه، جامع، متحد و هماهنگ باشد. تمامی اجزای جامعه جهانی باید به‌طور کاملا هم‌ساز و آگاهانه و در تقابل و همکاری متقابل باید دست به عمل بزنند: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی، فضای آکادمیک در جوار جامعه.

انقلاب صنعتی اول از آب و توان بخار برای به گردش درآوردن موتورها و مکانیزه کردن تولید بهره گرفت. انقلاب دوم از انرژی الکتریکی برای تولید انبوه استفاده کرد. سومی ادوات الکترونیکی و فناوری اطلاعات را برای اتوماسیونِ تولید به‌کار گرفت و اکنون با انقلاب صنعتی چهارم روبه‌رو هستیم که پایه‌های خود را بر انقلاب سوم بنانهاده است: انقلاب دیجیتالی که از میانه قرن گذشته به جریان افتاده است. مشخصه اصلی این انقلاب تلفیق تکنولوژی‌های مختلف است به گونه‌ای که مرزهای بین فیزیک، دنیای دیجیتال و بیولوژی بسیار کمرنگ شده است.

سه دلیل اصلی وجود دارد که چرا این انقلاب چهارم، خود انقلابی مجزاست و نه ادامه‌ یا شاخه‌ای مطول از انقلاب سوم؛ سرعت، وسعت و اثرگذاریِ آن بر سیستم‌های مختلف. سرعت تغییرات و نقاط عطف دنیای فعلی هیچ سابقه تاریخی نداشته است. در مقایسه با دیگر انقلاب‌های صنعتی که نرخ رشد خطی داشته‌اند، انقلاب چهارم نرخ رشد نمایی از خود نشان داده است. به علاوه، این انقلاب باعث تحول و تغییر در تمامی صنایع و در تمامی کشورها شده است. عمق و وسعت این تغییرات منادی تغییراتی بنیادی و گسترده در سیستم تولید، مدیریت و سیاست‌گذاری بوده است. امکان دسترسی میلیاردها انسان به دستاوردهای دنیای نوین از طریق گوشی‌های همراه با توان بالای پردازش و ذخیره عظیم داده به معنای دقیق کلمه نامحدود است. گستره امکاناتی اینچنینی با در نظر گرفتن تحولات و نقاط عطف در تکنولوژی چندین برابر می‌شود: هوش مصنوعی، روبات‌ها، شبکه پیوسته الکترونیکیِ همه ادوات هوشمند، خودروهای بی‌راننده و مستقل، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، چاپگرهای سه‌‌بعدی، علم مواد، ذخیره انرژی و محاسبات کوانتوم.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

چالش‌ها و فرصت‌ها

اثرگذاری بر فضای کسب‌و‌کار

تاثیر بر دولت‌ها

اثرگذاری بر آحاد جامعه

شکل‌دهی به آینده

پایان

 

عنوان : چهارمین انقلاب صنعتی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 312 کیلوبایت

تعداد صفحات : 33

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

چهارمین انقلاب صنعتی چیست


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

از چهارمین انقلاب صنعتی چه می‌دانید؟ | دیجی‌کالا مگ

رتبه: ۵ – ‏ نقد۵ خرداد ۱۳۹۵ – ما انسان‌ها در طول دهه‌های اخیر ماشین‌های بیشتری را برای انجام برخی امور مرتبط با صنعت به کار گرفته‌ایم. انجام امور به‌وسیله‌ی ماشین‌ها و با نظارت انسان، و سپس حرکت به سمت انجام کارها به‌وسیله‌ی کامپیوترها و بدون دخالت ما، همان چیزی است که اکنون تحت عنوان Industry 4.0 یا چهارمین انقلاب صنعتی شناخته می‌شود.

انقلاب صنعتی چهارم – ایران بانکر

اما اغراق نخواهد بود اگر تأثیر انقلاب‌های صنعتی را بسی بیش‌تر از سایر انقلاب‌ها بدانیم. امروزه از این‌جا و آن‌جا زمزمه‌های وقوع انقلاب صنعتی چهارم به گوش می‌خورد. این انقلاب، تأثیرات بسیار زیادی بر زندگی آدمی در تمامی زمینه‌ها خواهد داشت. اما انقلاب صنعتی چهارم چیست؟ این پرسشی است که در این نوشته به پاسخ آن خواهیم رسید. با ایران …

چهارمین انقلاب صنعتی چیست و چه واکنشی را می‌طلبد؟ | سیتنا

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ – ما در مرز یک انقلاب فناوری ایستاده ایم که روش زندگی، کار و پیوند ما با دیگران را از بنیان دگرگون می سازد. این دگرگونی در اندازه، گستردگی و پیچیدگی با هیچ یک از آزموده های پیشین بشر سنجیدنی نیست. ما هنوز نمی دانیم این پدیده چگونه نمایان می شود، ولی یک چیز روشن است، واکنش به آن باید فراگیر و یکپارچه …

انقلاب صنعتی چهارم چیست و چگونه باید به آن واکنش نشان داد؟ …

انقلاب چهارم صنعتی بر پایه های انقلاب سوم بنا نهاده شده است و شامل همجوشی فن آوری های مختلف است که مرزهای زیستی، دیجیتال و فیزیکی را در می‌نوردد. … دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد تحولات امروزی دیگر همان انقلاب صنعتی سوم نیستند، بلکه نوید ظهور چهارمین انقلاب صنعتی‌ را می‌دهد. … شکست را بپذیرید +دانلود فایل صوتی مقاله.

چهارمین انقلاب صنعتی چیست؟ – دنیای اقتصاد

۸ بهمن ۱۳۹۴ – نوشته کلاوس شواب، موسس مجمع جهانی اقتصاد مترجم: حمید نوغانی ما امروزه در آستانه یک انقلاب صنعتی تکنولوژیک قرار داریم که بدون تردید نحوه زیست، کار و ارتباطات ما را به طور بنیادی تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. به لحاظ اندازه، مقیاس، چشم‌انداز و پیچیدگی تحولی پیش‌روی ما قرار دارد که مانند آن را بشر تاکنون تجربه …
وارد نشده: پاورپوینت

کنفرانس چهارمین انقلاب صنعتی در اتاق اصفهان برگزار می …

۲۰ تیر ۱۳۹۶ – سومین کنفرانس بین‌المللی چهارمین انقلاب صنعتی 24 تیر با هدف گسترش تجارت الکترونیک در اتاق اصفهان برگزار می‌شود.
وارد نشده: پاورپوینت ‏چیست

انقلاب صنعتی چهارم و سونامی داده – فابک

عنوان, انقلاب صنعتی چهارم و سونامی داده. نوع منبع, مقاله. گروه, سایر. تاریخ انتشار, ۱۶ / ۰۴ / ۱۳۹۶. خلاصه, نحوه درک و برخورد مناسب با تحولات جدید فناوری ، یکی از چالش های جدی … ابعاد ، مقیاس و پیچیدگی این تحول بزرگ نشان دهنده این موضوع است که چهارمین انقلاب صنعتی مشابه چیزهایی که تاکنون بشر تجربه کرده است ، نخواهد بود .

چهارمین انقلاب صنعتی Industry 4.0 – آپارات

▶ 9:30

۱۶ آبان ۱۳۹۵
مجله ساخت و تولید جهان در آستانه چهارمین انقلاب صنعتی است، این انقلاب با نام Industry 4.0 شناخته می شود که کشورهایی ازجمله آلمان در این انقلاب پیشتاز.
وارد نشده: پاورپوینت ‏چیست

انقلاب چهارم صنعتی؛ کار یعنی مهارت و تخصص – مجله پنجره …

ماهنامه همشهری اقتصاد: همان طور که پرفسور «کلاوس شواب» (رییس مجمع جهانی اقتصادی داووس) پیش تر توصیف کرده بود، اقتصاد در مرحله «چهارمین تحول صنعتی» خود قرار دارد؛ این انقلاب تغییر در نحوه تولید، مصرف و ارتباط ماست. تغییری که به واسطه همگرایی فیزیکی و دیجیتالی جهان و ما انسان ها به وجود می آید. جهان پیش تر نیز …

موسسه کارآفرینان و نوابغ سعیدی – انقلاب صنعتی چهارم

دیدگاه نشست‌های اقتصادی جهانی (WEF) دربارهٔ فناوری‌های فعلی و آینده و تغییرات اجتماعی در بیانیهٔ «چارچوب اصول‌مند برای چهارمین انقلاب صنعتی» آن آمده است. فیلبک چهار اصل مشخصهٔ انقلاب صنعتی چهارم را توضیح داد. به نظام‌ها بیندیشید نه فناوری‌ها. تک تک فناوری‌ها جالب‌اند، اما چیزی که اهمیت دارد تأثیر نظام‌مند آنهاست. فناوری‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *