پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز

پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز

پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز

پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات 50
حجم 506 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی اقتصاد

توضیحات کامل

پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز

 

پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد،علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

پارسونز از جامعه‌شناسان آمریکایی قرن بیستم در سال 1902 در ایالت کلورادو در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. از 1920 تا 1924 در کالج امهرست به تحصیل زیست‌شناسی و فلسفه پرداخت. در سومین سال تحصیل در این کالج، به علوم اجتماعی علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت تا تحصیلات عالی‌اش را در جامعه‌شناسی ادامه دهد. پارسونز معترف است که اصلاح‌طلبی اجتماعی پدرش در این گرایش بی‌تأثیر نیست. تحت تأثیر فضای خانواده به مطالعات اقتصادی و ارتباط آن با ساختارهای اجتماعی پرداخت. پس از اتمام دوره لیسانس خود برای یک سال تحصیل به لندن رفت. سپس به آلمان رفته و تحت تأثیر آثار ماکس وبر قرار گرفت. رساله دکترای وی به مطالعه نهادهای اقتصادی در آثار وبر، مارکس و سمبارت معطوف گشت. در نهایت پارسونز به آمریکا بازگشت و تمام عمرش را در آنجا به تدریس و تحقیق پرداخت. وی در ماه مه سال 1979 در سفری به همراه همسرش به‌منظور شرکت در پنجاهمین سالگرد اخذ دکترای خود به آلمان رفته و در همان شب در هتل محل اقامت خویش بر اثر یک حمله قلبی درگذشت.

به نظر پارسونز مهم‌ترین ویژگی جامعه‌ی صنعتی مدرن موقعیت برتر و مسلطی است كه نهادهای اقتصادی در آن دارند. در مقایسه با جامعه‌های ابتدایی و میانی، در جامعه‌های مدرن دنیای كار و بخش تولید و توزیع كالاها و خدمات و شبكه‌ی مبادلات پولی و اعتبار رشد بیشتری یافته است. جامعه‌ی صنعتی مدرن برای پارسونز (مخصوصاً جامعه‌ی سرمایه داری مدرن) محل مناسب و ممتازی برای مطالعه‌ی اقتصاد و نقش آن در جامعه است. در این نوع جامعه اقتصاد از سایر فعالیت‌های اجتماعی افتراق بیشتری یافته و به عنوان یك نظام فرعی مشخص و متمایز قابل شناسایی است كه می‌توان روابط مبادله‌ها و كنش‌های متقابلش را با باقی جامعه ردیابی كرد.

مدل نظری پارسونز، همزمان دو راه تحلیلی پیشنهاد می‌كند. نخست می‌توان اقتصاد را چون یك نظام اجتماعی افتراق یافته از سایر نظام‌های فرعی جامعه تحلیل كرد، سپس آن را به مثابه یك نظام فرعی جامعه بررسی كرد.

راه اول، تحلیل عمودی است كه اقتصاد را از لحاظ سازمان درونی‌اش و كاركردهای اختصاصی‌اش بررسی می‌كند. راه دوم، تحلیل افقی است كه اقتصاد را چونان یكی از چهار نظام فرعی جامعه در نظر می‌گیرد و روابط مبادله‌ها و كنش‌های متقابلش را با سایر نظام‌های فرعی جامعه بررسی می‌كند. تحلیل نظام اقتصادی را در دو مسیری كه پارسونز نشان می‌دهد ادامه می‌دهیم.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

نظام فرعی اقتصادی

اقتصاد و جامعه

ساختار نهادهای اقتصاد

پایان

 

عنوان : نظام اقتصادی در نگاه پارسونز

فرمت : پاورپوینت

حجم : 508 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

نظام اقتصادی در نگاه پارسونز


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت جامعه شناسی اقتصادی پارسونز بایگانی – مقالات …

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – پاورپوینت آشنایی با جامعه شناسی اقتصادی پارسونز,پاورپوینت جامعه شناسی اقتصادی پارسونز,پاورپوینت رایگان نظام اقتصادی در نگاه پارسونز …

بابک فایل پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز – بابک …

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ – پاورپوینت نظام اقتصادی در نگاه پارسونز شامل ۵۰ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان …

[PDF]اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﮔﺮاﻳﻲ ﻛﻨﺸﻲ ﺗﺎ ﻧﻈﺎم از اراده : ﭘﺎرﺳﻮﻧﺰ

۶ فروردین ۱۳۹۱ – از اراده. ﮔﺮاﻳﻲ ﻛﻨﺸﻲ ﺗﺎ ﻧﻈﺎم. اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. (. ﺑﺮرﺳﻲ ﺳﻴﺮ ﺗﻼش. ﻫﺎي ﻧﻈﺮي ﭘﺎرﺳﻮﻧﺰ ﺑﺮاي ﺗﺒﻴﻴﻦ اﻣﺮ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ) ….. آﻧﭽﻪ در اﻳﻨﺠﺎ اﻫﻤﻴﺖ دارد، ﻧـﻮع ﻧﮕـﺎه ﭘﺎرﺳـﻮﻧﺰ اﺳـﺖ ﻛـﻪ ﺑـﻪ ﺟـﺎي ﺗﺄﻛﻴـﺪ ﺑـﺮ. اراده.

[PPT]جلسه پنجم : نظریات توسعه ( نوسازی 1)

نظریه نوسازی ارزشی (پارسونز :1967) … تغییردر نظام ارزشی و هنجاری جامعه از لوازم ضروری توسعه و نوسازی است / تاکید بر جایگزینی ارزشهای سنتی با ارزش … نگاه علمی به دنیا … انگیزه خوب انجام دادن کار باعث غلبه بر محدودیت های اقتصادی می شود.

نظام اقتصادی در نگاه پارسونز – راسخون

۴ مرداد ۱۳۹۵ – به نظر پارسونز مهم‌ترین ویژگی جامعه‌ی صنعتی مدرن موقعیت برتر و مسلطی است كه نهادهای اقتصادی در آن دارند. در مقایسه با جامعه‌های ابتدایی و میانی، …
وارد نشده: پاورپوینت

[PPT]PowerPoint Presentation

مبانی نظریه های سازمان و مدیریت از دیدگاه اسکات; ماکس وبر و بوروکراسی … به قول پارسونز جامعه- شناس معروف امریکایی،در جامعه چندین وجهی و پیچیده امروز ایجاد سازمان …. اند،اقتصاد دان ها بر بنگاه های تجاری تاکید داشتند،جامعه شناسان مطالعه سازمان های غیر … به اندسته از روابط کنشگران سازمانی که از نظام،چارچوب،و شکلی مشخص پیروی …

[PPT]PowerPoint Presentation – کانون فرهنگی آموزش

در معنای خاص : اعمال قدرت سازمان یافته در جهت هدف معین (هدف نظام اجتماعی ). نکته : تمام نهادهای اجتماعی مانند اقتصاد ، آموزش و پرورش ، …دارای سیاست هستند .
وارد نشده: نگاه ‏پارسونز

[PDF]Презентация PowerPoint

نظام اقتصادی در قلمرو نظام اجتماعی قرار دارد . ○. نکته اول. : از آنجایی که تعداد متغیرها در اقتصاد بسیار زیاد است؛لذا. تعریف اقتصاد ؛اختیاری است . پس قابلیت …
وارد نشده: نگاه ‏پارسونز

[DOC]الگوهاي توسعه – دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

همان طور که مردم در سیاست و انتخابات مشارکت مستقیم دارند، در حوزه اقتصادی نیز باید … لذا، در این مقاله نگاه گذرا و اجمالی به الگوهای توسعه مادی داشته و ماهیت الگوی …. خاص تالكوت پارسونز در آن نقش داشتند، که به صورت مبناي نظري مباحث توسعه درآمد. … 3- توده هاي روستايي بايد در نظام توليدي جامعه از طريق اصلاحات ارضي ادغام گردد.

[PDF]دریافت فایل

۳ بهمن ۱۳۵۲ – تحول و نوسازي نظام آموزش و تربيت كشور: خانواده، مدرسه، ….. ابتدا به تحليل نوع نگاه به شاخص ها و اوزان آنها، در اندازه گيري هاي متداول …… اگر به عنوان مثال تقســيم بندي مرسوم پارســونز را مدّنظر قراردهيم، موضوع اقتصاد، سياست،.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *