پاورپوینت رفاه اجتماعی چیست

پاورپوینت رفاه اجتماعی چیست

پاورپوینت رفاه اجتماعی چیست

پاورپوینت رفاه اجتماعی چیست شامل 49 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات 49
حجم 342 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی اقتصاد

توضیحات کامل

پاورپوینت رفاه اجتماعی چیست

 

پاورپوینت رفاه اجتماعی چیست شامل 49 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

رفاه اجتماعی تعبیری است معطوف به وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که حفظ کرامت انسانی و مسئولیت‌پذیری افراد جامعه، در قبال یکدیگر و ارتقای توانمندی‌ها، از اهداف آن است.

واژه "Welfare"، اشاره به حالتی از سلامت، شادی، سعادت، خوب بودن و مساعدتی به‌ویژه به صورت پول، غذا و دیگر مایحتاج ضروری که به نیازمندان ارائه می‌شود، دارد. این کلمه ابتدا به‌صورت مصدر "To well fare" به‌کار می‌رفته؛ که به‌معنای خوب بودن و خوش گذرانیدن بوده است. کلمه "Social" نیز متضمن ارتباط رفاه با جامعه و مقابله با خطراتی است که در زندگی جمعی با آن روبرو هستیم. در مجموع این مفهوم به معنای حالتی از مناسب بودن است.

این مقوله همواره با تعاریف متعددی روبرو بوده است. از قرن هیجدهم که جرمی بنتام و دیوید هیوم، رفاه را مترادف با بهره‌مندی یا مطلوبیت و به‌منزله خیر و خوشبختی تعریف کرد، پیگو (Pigou Arthur Cecil) (1965) آن را مقوله کمّی قابل اندازه‌گیری با پول و مرتبط با آمال و آرزوهای فرد در نظر گرفت و سولر (John Suler) (1974) بر ترجیحات و تمایلات فرد تاکید نمود. جان راولز (John Rawls) (1972) هم رفاه را عادلانه بودن توزیع منابع، می‌داند. فیتز پاتریک رفاه اجتماعی را در معنایی بسیار وسیع در نظر می‌گیرد و آن را «شادکامی، تأمین ترجیحات و نیازها، رهایی و مقایسه‌های نسبی که یک فرد از نظر رفاه خود با دیگران دارد»، تعریف می‌کند.

با پیدایش تشکل‌های گروهی و کارکردی و ایجاد قوانین و حقوق کار در محیط‌های صنعتی و با هدف تأمین منافع کارگران، در قبال کلیه خطرات انسانی و شغلی، علاوه‌بر نیازهای اولیه، موضوع نیازهای ثانویه و امنیت فردی مطرح شد. در این مرحله، رویکرد رفاه صنعتی، جایگزین رفاه فرد، خانواده و گروه‌های محلی گردید. با پیدایش جوامع مدرن با خصلت شهرنشینی، خانواده هسته‌ای و نظام اقتصادی پیچیده و کلان به‌تدریج نگرش‌های جدید رفاه اجتماعی پدیدار گردید.

مفهوم و محتوای رفاه اجتماعی در طول چند دهه اخیر، بسیار دگرگون گشته است، در دهه 1970، گفته می‌شد که «رفاه اجتماعی، مجموعه قوانین، برنامه‌ها و خدمات سازمان‌یافته‌ای است که هدف آن تأمین حداقل نیازهای اساسی آحاد جمعیت کشور می‌باشد.

و …

فهرست مطالب

مقدمه
رفاه اجتماعی در اسلام
شاخص‌های رفاه اجتماعی در ایران
مفاهیم محوری در تعریف رفاه اجتماعی
الگوی‌های رفاه اجتماعی و ابعاد مختلف آن
نگرش‌های رفاه اجتماعی
نظام رفاهی و رژیم‌های رفاهی
جامعه رفاه و دولت رفاه
فرهنگ رفاه، رفاه فرهنگی و فرهنگ رفاهی
پایان

 

عنوان : رفاه اجتماعی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 344 کیلوبایت

تعداد صفحات : 49

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

رفاه اجتماعی چیست


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

[PPT]اهداف رفاه جامعه چگونه تعیین می شود؟ – مادسیج

بازنشستگی. حمایت. استانداردهای. یکپارچگی. اجتماعی. بسط. فرهنگ رفاه. شفافیت. سازمانی. گفتمان رفاه. کاهش نابرابری. سنجش کارائی. اهداف. وزارت رفاه. کارائی …. سیاستگذاری چیست؟ رابطه سیاستگذاری با سایر علوم. رشته ای علمی ضمن توجه به ارزشها. هدف سیاستگذاری اجتماعی> تغییر. تغییر بر اساس شناخت ویژگیهای ذهنی.

پاورپوینت نظریه رفاه اجتماعی – تحقیق مقاله پاورپوینت …

نوع فایل power point قابل ویرایش 13 اسلاید قسمتی از اسلایدها مدرنیته مدرنیته با رنسانس در غرب پا به عرصه وجود گذاشته و دلالت بر نظام های اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی دارد که از قرن 18 به بعد در غرب شکل گرفته است دلالت بر عقلانی سازی اقتصاد پیشرو و اداری و تمایز ساختاری جهان اجتماعی ، تفکیک واقعیت از ارزش یا حوزه …

پاورپوینت درباره نظریه رفاه اجتماعی – دانلود فایل

پاورپوینت درباره نظریه رفاه اجتماعی لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی: Powerpoint نوع فایل: ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد اسلاید: 13 اسلاید قسمتی از متن فایل دانلودی • •نظریات جدید رفاه – نظریه پست مدرن رفاه – نظریه جامعه گرا •نظریه پست مدرن رفاه ( 1) : تعریف مفاهیم •مدرنیته •پسامدرنیته •مدرنیزاسیون …

[PPT]PowerPoint Presentation

پاسخگوئی ، شفافیت ، مسئولیت اجتماعی. حکمرانی خوب چیست؟ حکمرانی مجموعه ای از روشهای فردی و نهادهای عمومی و خصوصی است که امور مشترک مردم را اداره می کند. حکمرانی فرآیندی پیوسته است که از طریق آن … حسابرسي فرآيند نظام پاسخگويي است و پاسخگويي ضرورت برقراري نظام رفاه اجتماعي است. با چنين تعابيري نقش و جايگاه …

[PPT]بهره وري چيست؟

ميزان كالا و خدماتي كه يك كشور به ازاي هر فرد توليد يا ارائه مي نمايد. اين شاخص از جمله شاخص هاي مهم در نشان دادن ميزان استاندارد هاي زندگي در جهان است. ( تفاوت ميان فقير و غني در داخل كشور ها هم توزيع نا عادلانه رفاه را موجب مي شود). تبيين تفاوت ها. تفاوت در ميزان بهره وري. تفاوت در سرانه توليد ناخالص ملي. تفاوت در ميزان رفاه اجتماعي.

[PPT]توسعه

می یرز: توسعه اقتصادی را فرایندی می داند که موجب افزایش درآمد سرانه در بلند مدت می شود. هیگز: توسعه اقتصادی را پروسه ی تبدیل اقتصاد از سنتی به مدرن می داند. اهداف توسعه اقتصادی چیست ؟ توسعه اقتصادی دو هدف اصلی دارد : 1- افزایش ثروت و رفاه مردم جامعه : 1. در کشورهای توسعه نیافته ریشه کنی فقر و افزایش عدالت اجتماعی. 2.

[PPT]توسعه

تعریف توسعه; تعریف و بیان شاخصهای توسعه اقتصادی; توضیح توسعه سیاسی; توضیح توسعه فرهنگی; توضیح توسعه اجتماعی; درک مفهوم سرمایه اجتماعی. تعریف توسعه … به گونه ای که نه تنها از لحاظ کمی بلکه باعث تغییرات کیفی در تمام ابعاد جامعه از جمله شیوه زندگی ،رفاه اجتماعی و… شود. … مقصود از طرح توسعه اجتماعی چیست؟

[PPT]مددکاری اجتماعی.ppt

رفاه اجتماعی معنای وسیعی دارد و مددکاری اجتماعی و خدمات بهزیستی وسایر برنامه ها وفعالیتهای مرتبط را در نظر میگیرد. رفاه اجتماعی به ”مجموعه … رفاه اجتماعی شامل بهزیستی وعلایق گروه زیادی از افراد متشکل از نیازهای جسمی،آموزشی، روانی،عاطفی،معنوی و اقتصادی میگردد. مددکاری …. الان نقشه ی شما برای مرحله ی بعد چیست؟ در پرسیدن …

[PDF]ﻣﺘﺪاول ﺳﻮاﻻت ﮔﺮوه رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ در ﭼﻪ ﺳﺎﻟﯽ ﺗﺄﺳﯿﺲ ﮔﺮدﯾﺪ – دانشگاه علوم …

ﮔﺮوه رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﭼﻨﺪ دوره ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﯿﻞ داﺷﺘﻪ اﺳﺖ؟ داﻧﺶ آﻣﻮﺧﺘ. ﮕﺎن اﯾﻦ ﮔﺮوه. 8. دوره اﺳﺖ. -3. ﭼﻪ رﺷﺘﻪ ﻫﺎي ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ. در. اﯾﻦ دﭘﺎرﺗﻤﺎن. ﮔﺮوه آﻣﻮزﺷﯽ وﺟﻮد دارد؟ -. آﺳﯿﺐ ﺷﻨﺎﺳﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. (. ﻣﻌﺎدل ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ. ) -. رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. (. ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ. ) -. ﺳﻼﻣﺖ و رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. (Ph.D). -4. ﻣﻨﺎﺑﻊ درﺳﯽ ﺟﻬﺖ ﺷﺮﮐﺖ در رﺷﺘﻪ رﻓﺎه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ ﭼﯿﺴﺖ؟ 4-1-. ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫﺎي ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺳﯽ. 4-2-. آﻣﺎر و روش ﺗﺤﻘﯿﻖ.
وارد نشده: پاورپوینت

رفاه اجتماعی – Manoto

▶ 7:58

گزارش ویژه‌ اقتصاد با من و تو درباره رفاه اجتماعی در کشورهای مختلف. در این گزارش شاخصی که توسط یک موسسه تحقیقاتی در لندن طراحی شده٬ معرفی میشود که در آن کشورهای مختلف جهان از …
وارد نشده: پاورپوینت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *