پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات چیست

پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات چیست

پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات چیست

پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات 36
حجم 346 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی علوم اجتماعی

توضیحات کامل

پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات چیست

 

پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

جامعه‌شناسی انحرافات یکی از حوزه‌های جامعه‌شناسی است که با رویکردهای مختلف جامعه‌شناختی و با روش‌های علمی به مطالعه انحراف اجتماعی پرداخته و تلاش می‌کند مشخص کند چه نوع رفتاری به‌عنوان انحراف اجتماعی تعریف شود؟ چه کسی آن را تعریف نماید؟ چگونه و چرا مردم منحرف می‌شوند؟ و اینکه جامعه چگونه با منحرفان برخورد می‌کند؟ که برای پاسخ به این سؤالات و تبیین انحراف اجتماعی نظریه‌هایی را توسعه داده‌اند. پیش‌گیری از وقوع انحرافات اجتماعی و جرم در جامعه به منظور به‌سازی محیط زندگی جمعی و خانوادگی از دیگر اهداف این علم است. هم‌چنین تداوم درمان برای پیشگیری و جلوگیری از بازگشت مجدد انحرافات اجتماعی و بررسی شیوه‌های بازپذیری اجتماعی کجروان نیز در این علم بررسی می‌شود.

جامعه‌شناسی انحرافات همچنین این موضوع را مورد بحث قرار می‌دهد که اگر مطالعات مربوط به بزهکاری و جرم تنها به اشخاصی که متهم به تخطی از قوانین جنایی می‌شوند بپردازد، بسیار محدود کننده است؛ بنابراین برای پاسخ به این سؤال که چرا برخی از مردم مرتکب جرم و بزهکاری می‌شوند باید فراتر از تحلیل‌ها و تعاریف حقوقی رفت و این مشکل اجتماعی را با رویکرد‌های جامعه‌شناختی نیز مورد توجه قرار داد و پدیده انحرافی را در رابطه با ساختارها، نهادها و فرایندهای اجتماعی مورد مطالعه قرار داد

انحراف اجتماعی، گاه انحراف از نظر آماری تعریف می‌شود و کسانی که در اطراف میانگین قرار دارند، عادی تلقی می‌شوند و بالا و پائین این حد منحرف به حساب می‌آید. "تیو" رفتار انحرافی را هر گونه رفتاری می‌داند که اجماع عمومی آن را انحرافی می‌داند.

نظریه‌های "نظم اجتماعی" و نظریه‌های "انتقادی یا تضاد اجتماعی" به‌عنوان رویکردهای دوگانه در جامعه‌شناسی انحرافات شیوه‌ها و راهبردهای متفاوتی در مورد انتخاب یک رفتار به‌عنوان انحراف اجتماعی و تبیین ماهیت آن برگزیده‌اند. در رویکرد نظم اجتماعی، جامعه‌شناسی انحرافات رفتارهایی را در نظام اجتماعی برای مطالعه انتخاب می‌کند که از رفتارهایی که در نظام اجتماعی به‌عنوان رفتارهای بهنجار تعیین شده‌اند انحراف داشته باشد. بر این اساس، ملاک تعریف سلامت و بیماری اجتماعی ارزش‌های فرهنگی و رفتارهایی است که نظام اجتماعی آن را پذیرفته و هرگونه انحرافی از آن را مستوجب مجازات می‌داند. در حالی که نظریه‌های انتقادی یا تضاد اجتماعی ریشه‌های انحراف اجتماعی را در ساختار نظام موجود جستجو نموده و مسائل اساسی اجتماعی نظیر توزیع نابرابر فرصت‌های اقتصادی و اجتماعی، فقر و فرهنگ و فقر و بیگانگی انسان را انتخاب می‌کند.

و

 

فهرست مطالب

مقدمه
پیشینه جامعه‌شناسی انحرافات
قلمرو جامعه‌شناسی انحرافات
واژه‌ها و مفاهیم مرتبط با جامعه‌شناسی انحرافات
هدف‌ها و مقاصد آسیب‌شناسی اجتماعی
ویژگی‌های مسائل اجتماعی
طبقه‌بندی مسأله اجتماعی
پایان

 

عنوان : جامعه شناسی انحرافات چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 348 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جامعه شناسی انحرافات چیست


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دانلود پاورپوینت جامعه شناسي انحرافات – مگ ایران

اسلاید 1 :جامعه شناسي انحرافات طرح درس اهداف درس جامعه شناسی انحرافات جایگاه این درس در مجموعه ی درس های … 1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت جامعه شناسي انحرافات قرار داده شده است 2-به علت … ۴- نقش زبان در نظارت اجتماعی چیست؟

[PPT]جامعه شناسی انحرافات – uploads.pptfa.com

تهيه کننده پاورپوينت: احمد بخارايي … حوزه ی جامعه شناسی انحرافات به تحلیل جامعه شناختی رفتار های نابهنجار می پردازد تا پس از آگاهی از علل این رفتار ها ، بر نامه ریزی های …. 4- تفاوت دیدگاه جرم شناسانه و جامعه شناسانه در تحلیل نابهنجاری چیست؟

پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات – مقاله

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ – پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات: [ایران فایل] Ask me about everything پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات around me. – [ایران فایل] به سایت …

پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات – مادسیج

۲۷ اسفند ۱۳۹۲ – دریافت پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات از شبکه آموزشی پژوهشی ایران – مادسیج هدف از ارائه این پاورپوینمت آشنایی با نظم و نظارت اجتماعی،نظریه …
وارد نشده: چیست

پاورپوینت در مورد جامعه شناسي انحرافات -171 اسلاید -دانلود …

۳۰ مهر ۱۳۹۶ – پاورپوینت در مورد جامعه شناسي انحرافات -171 اسلاید فهرست مطالب . طرح درس اهداف درس جامعه شناسی انحرافات جایگاه این درس در مجموعه ی درس های رشته …

لینک مستقیم:پاورپوینت نظریه برچسب زنی چیست| فایل …

پاورپوینت نظریه برچسب زنی چیست شامل 53 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه … این پاورپوینت برای دانشجویان جامعه شناسی ، علوم تربیتی ، روان شناسی و سایر … از نظریه های مطرح جامعه شناسی و به طور خاص در حوزه ی جامعه شناسی انحرافات می باشد.

پاورپوینت کتاب جامعه شناسي انحرافات دکتر جعفر سخاوت | …

۱۱ اسفند ۱۳۹۶ – پاورپوینت کتاب جامعه شناسي انحرافات دکتر جعفر سخاوت on nabdl … قالب ppt و در 257 اسلاید، قابل ویرایش، شامل فصل اول: جامعه صنعتي چيست؟

خلاصه کتاب جامعه شناسی صنعتی – دکتر نیره توکلی – …

جامعه صنعتي را بررسي مي كند”اما اگربخواهيم تعريف کامل‌تري ارائه دهيم تا مشخس شود . … داﻧﻠﻮد ﭘﺎورﭘﻮﯾﻨﺖ ﮐﺘﺎب ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺳﯽ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻧﯿﺮه ﺗﻮﮐﻠﯽ ﺧﻤﯿﻨﯽ، در ﻗﺎﻟﺐ ppt و در 257 اﺳﻼﯾﺪ، ﻗﺎﺑﻞ ….. ﺧﻼﺻﻪ ﮐﺘﺎب آﺳﯿﺐ ﺷﻨﺎﺳﯽ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ (ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺳﯽ اﻧﺤﺮاﻓﺎت اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ)، دﮐﺘﺮ ﺻﺪﯾﻖ ﺳﺮوﺳﺘﺎﻧﯽ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺳﯽ.

دانلود پاورپوینت جامعه شناسی از دیدگاه بروس کوئن – دانلود …

جامعه شناسیجامعه شناسی چیست؟حوزه های تخصصی جامعه … پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات: زود باش بیا اینجا کلی مقاله با عنوان پاورپوینت جامعه شناسی انحرافات …

خرید و دانلود پاورپوینت کتاب جامعه شناسي صنعتي نیره …

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ – شما به صفحه اختصاصی پاورپوینت کتاب جامعه شناسي صنعتي نیره توکلی … تعريف جامعه شناسي صنعتي، صنعتي شدن، روابط صنعتي، ستيز … از دانلود:عالی دانلود پاورپوینت کتاب جامعه شناسي انحرافات دکتر جعفر سخاوت،.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *