پاورپوینت توحش و بربریت لوئیس مورگان

پاورپوینت توحش و بربریت لوئیس مورگان

پاورپوینت توحش و بربریت لوئیس مورگان

پاورپوینت توحش و بربریت لوئیس مورگان شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات 36
حجم 349 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی علوم اجتماعی

توضیحات کامل

پاورپوینت توحش و بربریت لوئیس مورگان

 

پاورپوینت توحش و بربریت لوئیس مورگان شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

واژه "Savagery" از نظر لغوی به معنای وحشی، درنده، بی‌تمدن و بدوی می‌باشد و در علوم اجتماعی نیز به همین معنی به کار گرفته شده است، که طبق نظرات تکامل‌گرایان برای بیان مرحله‌ای از زندگی انسان‌ها در طول تاریخ، می‌باشد. همچنین واژه "primitive" نیز به همین معنا در علوم اجتماعی است که این واژه جانشین کلمه تحقیرآمیز و علنا نامناسب وحشی شده است. و برای توصیف ملت‌های زنده‌ای که در حال حاضر در خارج از تمدن صنعتی هستند به کار می‌رود.

از موضوعات مورد توجه دانشمندان، به‌خصوص عالمان رشته انسان‌شناسی بررسی سیر جوامع انسانی در طول تاریخ حیات آنان است. اینکه بشر در طول زندگی خود چه دوران‌ها و دگرگونی‌ها را پشت‌سر گذاشته تا به شرایط امروز خود برسد، یکی از مسایل مورد توجه و بررسی بسیاری از انسان‌شناسان بوده است، که البته توجه به گذشته در علوم بدان جهت است که راهی برای تبیین حال و خط‌مشی‌ای برای پیش‌بینی آینده در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.

 در انسان‌شناسی مانند هر علم دیگر، دانشمندان موضوعات را از زوایا و دیدگاه‌های متفاوت مطالعه‌ می‌کنند. می‌توان به طور کلی نظرات موجود در انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی راجع به سیر جوامع را به دو دسته کلی تکاملی و غیرتکاملی تقسیم‌بندی کرد. تکاملیون معتقدند که بشر از گذشته تاکنون در مسیری رو به پیشرفت و ترقی به حرکت ادامه داده است، و چنین‌ می‌پندارند که پدیده‌های اجتماعی و انسانی از مسیرهای مشخص عبور می‌کنند و دارای قوانین معینی هستند، و کوشش‌ می‌کنند سیر جامعه را بشناسند و در تسریع دگرگونی شرکت کنند. لیکن گروه دیگر (غیرتکاملیون) اعتقاد دارند هر پدیده اجتماعی و انسانی را جداگانه مورد مطالعه قرار دهند و به سیر معین جامعه اعتقاد ندارند. آنچه ما در این نوشته به طور مختصر به آن می‌پردازیم نظرات تکاملی لوییس هنری مورگان، از بزرگان انسان‌شناسی آمریکا، می‌باشد.

نظرات تکاملی در جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی با تأثر از نظریه‌های زیست‌شناسی ژان لامارک (Jean-Baptiste Lamarck:1744-1829) و چارلز داروین (Charles Robert Darwin: 1809-1882) از قرن 19 شکل گرفتند.

لوییس هنری مورگان (Lewis Henry Morgan: 1818-1881) پدر انسان‌شناسی آمریکا و از معتقدین به تکامل است و نظریات اساسی‌اش در مورد تئوری تکامل فرهنگی در کتاب مشهورش "جامعه کهن"، آورده شده است.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

مرحله توحش

بربریت

تغذیه و ازدواج در دوران بربریت

مرحله تمدن

ارزیابی نظرات مورگان

پایان

 

عنوان : توحش و بربریت لوئیس مورگان

فرمت : پاورپوینت

حجم : 352 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

توحش و بربریت لوئیس مورگان


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

لویس مورگان – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مورگان نگرش جدید خود را در این حوزهٔ جامعهٔ انسانی و تاریخ روشن ساخت. مورگان پس از مطالعات طاقت فرسای خود در حوزهٔ یونان و رم باستان به مدت ۴۰ سال، به طرح نظریات تطوری خود در اثر مهمش جامعه باستانی (۱۸۷۷) می‌پردازد. نظریهٔ تکامل اجتماعی که سیر خط تاریخی پیشرفت جوامع انسانی را در سه مرحله نشان می‌دهد: «توحش، بربریت و تمدن».

هنری مورگان – انسان شناسی و فرهنگ | انسان‌شناسی، علمی‌ترین …

لوئیس هنری مورگان در 31 نوامبر 1818 در مزرعه ای نزدیک قصبه آروار در شمال نیویورک آمریکا به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی خود را در همان جا گذراند آرورا مرکز سرزمین اقوام … مورگان برای ذهن انسان هم دوره تکاملی بر می شمرد و معتقد است که ذهن انسان در دوره توحش کوچک بوده و در مرحله بربریت توسعه یافته و به کیفیت کنونی رسیده است …

منشأ خانواده: در دفاع از انگلس و مورگان (بخش دوم) – انسان …

مارکس و انگلس اثبات دیدگاه ماتریالیستی خود را در کشفیات جالب نه تنها چارلز داروین بلکه همچنین لویس هنری مورگان، انسان‌شناسی آمریکایی دیدند. انگلس می‌گفت «در … انگلس در اثر خود طبقه‌بندی‌های تاریخی مورگان از توحش، بربریت و تمدن را به کار می‌گیرد که هر کدام به مراحل پایینی و بالاتری تقسیم شده بودند. کتاب منشأ خانواده …

توحش و بربریت Savagery & Barbarism | سایت پژوهه …

۲۴ آبان ۱۳۹۳ – كلمات كليدي : توحش، بربريت، تمدن، لوييس مورگان، نظريات تكاملي نویسنده : فاطمه عمو عبداللهي واژه “Savagery” از نظر لغوی به معنای وحشی، درنده، بی.

دانلود رایگان کتاب جامعه باستان مورگان – دانلود کتاب جامعه …

۱۱ اسفند ۱۳۹۵ – خرید کتاب جامعه باستان اثر لوئیس هنری مورگان و محسن ثلاثی | نشر ……https://roozahang.com/Product/Book/42968/جامعه باستان عنوان کتابی است از لوئیس … ﻫﺎ1 – پژوهشگاه علوم انسانیPDFموضوع : خلاصه ای از کتاب جامعه باستان مورگان این فایل به صورت پاورپوینت ارائه گردیده است که در واقع اصل اندیشه های …
وارد نشده: توحش ‏بربریت

نظریه های انسان شناسی | فرهنگ شناسی

اما در انسان‌شناسی “لویس هنری مورگان” وکیل و حقوقدان آمریکایی که در دعواهای سرخ پوستان و حکومت مرکزی از حقوق سرخ پوستان به خصوص سرخ پوستان ” آیلوکوآ” که … ابتدا تیرو کمان به وجود می آید ، تیر و کمان انسان را از توحش به بربریت می رساند، بعد از آن سفالگری و دامپروری و بعد همین طور به تدریج که صنایع و ابزارهای جدید به …

[PDF]Untitled – پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

ﻣﻮرﮔﺎن، ﻟﻮﺋﻴﺲ ﻫﻨﺮي،. 1818 -1881 .م. Morgan, Lewis Henry. ﻋﻨﻮان و ﻧﺎم. ﭘﺪﻳﺪآور. : ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺑﺎﺳﺘﺎن. /. ﻟﻮﺋﻴﺲ ﻫﻨﺮي. ﻣﻮرﮔﺎن؛ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﻣﺤﺴﻦ ﺛﻼﺛﻲ . وﺿﻌﻴﺖ وﻳﺮاﺳﺖ. [:. وﻳﺮاﺳﺖ. ]2 . ﻣﺸﺨﺼﺎت ﻧﺸﺮ. : ﺗﻬﺮان ….. 8. ، و. ﺣﻘﻮق و اﻣﺘﻴﺎزﻫﺎ و ﺗﻌﻬﺪﻫﺎي اﻋﻀﺎي ﺗﻴﺮه و ﻃﺎﻳﻔﻪ و ﻗﺒﻴﻠﻪ، رﺷﺪ ا. ﻳﺪة ﺣﻜﻮﻣـﺖ را. در ذﻫﻦ ﺑﺸﺮ ﻧﺸﺎن ﻣﻲ . دﻫﻨﺪ. ﻧﻬﺎدﻫﺎي اﺻـﻠﻲ ﺑﺸـﺮي در ﺗـﻮﺣﺶ ﺑﻨﻴـﺎد ﮔﺮﻓﺘـﻪ، در. ﺑﺮﺑﺮﻳﺖ ﺗﺤﻮل. ﻳﺎﻓﺘﻪ و در ﺗﻤﺪن ﺑﻪ ﺑﻠﻮغ رﺳﻴﺪه .اﻧﺪ.
وارد نشده: پاورپوینت

هنری مورگان (L.H.Morgan) – ویستا

صاحب‌نظر مردم‌شناسى ايالات متحده، لوئيز هنرى مورگان (L.H.Morgan)، (۱۸۸۱-۱۸۱۸)، است. وى را پدر علم مردم‌شناسى آمريکا مى‌خوانند. مورگان … وى هر يک از مراحل سه‌گانه توحش، بربريت و تمدن را به مراحلى فرعى تقسيم نموده و هرکدام از آنها را معرف نوع خاصى از زندگى و فرهنگ جامعه بشرى مى‌داند. اصول نظريات مورگان در همين کتاب در فصل روش‌ها …
وارد نشده: پاورپوینت

علمی، فلسفی، تاریخی، تئاتر،باستان شناسی، آموزش، دانش …

۵ مرداد ۱۳۹۰ – و در نهایت در سال ١٨٧٧میلادی لوییس هنری مورگان مدلی جهت تقسیم ادوار مختلف فرهنگی پیشنهاد کرد که ادوار مختلف فرهنگی را از قدیم به جدید به شرح زیر تقسیم … ب) میانه: تا اختراع تیر و کمان ادامه داشته. ج) جدید: تا آغاز هنر سفالگری ادامه داشته. توحش: آتش ارتباط گفتاری اختراع تیر و کمان هنر سفالگری. ٢) بربریت:.

دانشنامهٔ آريانا: لوئیس هنری مورگان

۲ خرداد ۱۳۹۵ – لوئیس هنری مورگان، که همزمان با کارل مارکس، چارلز داروین و زیگموند فروید می‌زیست، با طرح نظریه‌ی مردم‌نگاری ایرو کیز معتقد بود که جوامع اولیه مادرسالار بودند و نه پدرسالار و از نظریه‌های معروف وی، تقسیم جهان باستان به بربریت – توحش و تمدن است. پژوهش‌ها و مطالعات مورگان در مورد ایروکویی‌ها٬ او را متوجه پرسش‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *