پاورپوینت اقتصاد سیاسی کارل پولانی

پاورپوینت اقتصاد سیاسی کارل پولانی

پاورپوینت اقتصاد سیاسی کارل پولانی

پاورپوینت اقتصاد سیاسی کارل پولانی شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات 42
حجم 402 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی اقتصاد

توضیحات کامل

پاورپوینت اقتصاد سیاسی کارل پولانی

 

پاورپوینت اقتصاد سیاسی کارل پولانی شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

«تز من این است که ایده‌ی بازار خودتنظیم‌گر بر نوعی آرمان‌شهرِ محض دلالت داشت. چنین نهادی نمی‌توانست مدتی مدید وجود داشته باشد مگر آن که جوهر انسانی و زیست‌محیطی جامعه را نیست و نابود می‌ساخت؛ ]اگر استمرار می‌یافت،[ انسان را جسماً نابود می‌ساخت و محیطِ پیرامون او را به برهوت بدل می‌ساخت.» (پولانی، 1391: 50)

گفته‌ی بالا که برگرفته از دگرگونی بزرگ‌ اثر کارل پولانی است اگر تنها یک سال پیش از بحران مالی سال‌های اخیر نقل شده بود، از نگاه به‌قول جان کنت گالبرایت «خرد متعارف» طنینی ناسازگار و ناموزون داشت. از اواسط دهه‌ی 1980، اغلب اقتصادهای غربی «کاهش عمده‌ای در نوسان‌های کلان اقتصادی» را تجربه کردند (برنانکی، 2004) چنان‌که کاملاً برخلاف آشفتگی دهه‌ی 1970، به نظر می‌رسید بیکاری، رشد اقتصادی و تورم ثبات بیش‌تری می‌یافت. پیروزی انتخاباتی مارگارت تاچر و رونالد ریگان در دهه‌ی 1980 نشان‌دهنده‌ی پایان اجماع اقتصادی پساجنگ در بریتانیا و نیودیل در ایالات متحده بود چنان که اندیشه‌ی اقتصادی لسه فر راهنما یا دست‌کم توجیه‌کننده‌ی سیاست‌های اقتصادی هر دو دولت بود. تصور می‌شد پایان تجربه‌ی کمونیستی در اتحاد شوروی در 1991 نشانه‌ی "پایان تاریخ" است و در برابر ساختار اقتصادی و اجتماعی سرمایه‌داری لیبرالی که نشان‌ داده بود از هر سیستم اقتصادی یا ایدئولوژی دیگری موفق‌تر است هیچ بدیلی وجود ندارد (فوکویاما، 1993)/ تا دهه‌ی 1990، حتی بزرگ‌ترین حزب‌های کارگری و سوسیالیستی در اروپا که برای پشتیبانی از کارگران در برابر چپاول‌گری اقتصاد بازار پا به عرصه گذاشته بودند ایده‌ی بایستگی گسترش مناسبات بازار و اقتصاد بازار را پذیرفته بودند و اغلب نشان دادند که بیش از اسلاف‌شان مدافع متعصب خصوصی‌سازی و آزادسازی بازارند.

بااین‌حال، «اعتدال بزرگ» تنها در اقتصادهای غربی کاربرد داشت، چنان‌که کشورهای درحال ‌صنعتی‌شدن به سبب "نوسان رو به گسترش جریان‌های سرمایه‌ی خصوصی" به سبب آزادسازی مالی در هر دو کشورهای درحال‌توسعه و توسعه‌یافته "نوسان در نرخ ارز، بورس اوراق بهادار و نرخ بهره" را تجربه کردند (وِید، 2006:122).1 حتی در اقتصادهای غربی، تجربه حاکی از ثبات دستمزدهای واقعی و نابرابرهای بیش‌تر در ثروت و درآمد بود (دامنیل و دیگران، 2004). اما، این بحران جاری است که فرصتی برای طرح سؤالات بنیادی درباره‌ی مطلوبیت و دامنه‌ی سیاست‌های بازار آزاد، مفروضات تلویحی چنین سیاست‌هایی و محدودیت‌های نظریه‌ی اقتصادی نوکلاسیک پدید آورده است. در این چارچوب، کار کارل پولانی، منتقد تندوتیز معاصرانش، لودویگ فون میزس و فریدریش فون هایک، را باید بار دیگر در نظر گرفت و نقد وی بر لیبرالیسم بازار و اقتصاد کلاسیک را بار دیگر بررسی کرد.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

کنشگر و اقتصاددان

دگرگونی بزرگ

انسان اقتصادی

کالاهای موهومی: زمین، کار و پول

جنبش مضاعف

نتیجه‌گیری

پایان

 

عنوان : اقتصاد سیاسی کارل پولانی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 404 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

اقتصاد سیاسی کارل پولانی


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

کارل پولانی – نقد اقتصاد سیاسی

Posts about کارل پولانی written by نقد اقتصاد سیاسی.
وارد نشده: پاورپوینت

اقتصاد سیاسی کارل پولانی / آدام لاراگی – نقد اقتصاد سیاسی

۲۵ فروردین ۱۳۹۲ – بازبینی اندیشه‌ی اقتصادی کارل پولانی / ترجمه‌ی پرویز صداقت / اقتصاددانان و نظریه‌هایشان، همچون دولت‌ها، عمری گذرا دارند. اما به طور خاص در زمانه‌های …
وارد نشده: پاورپوینت

پولانی: دگرگونی بزرگ: خاستگاه‌های سیاسی و اقتصادی …

۲۷ اسفند ۱۳۹۱ – دگرگونی بزرگ: خاستگاه‌های سیاسی و اقتصادی روزگار ما؛ کارل پولانی، ترجمه: محمد مالجو، پردیس دانش، ۵۲۶ صفحه، ۲۰۰۰۰۰ ریال. توضیحات: پولانی، …

۱۰۰ کتاب برتر اقتصادی- معرفی برخی از آثار – اقتصادی‌ها

۱۶ فروردین ۱۳۹۷ – ۱- دگرگونی بزرگ: پیامدهای سیاسی و اقتصادی و ریشه های عصر ما/ نوشته کارل پولانی ۲- جهانی سازی ونارضایتی/ نوشته جوزف استیگلیتز ۳- سرمایه …

بررسی و نقد اندیشه های کارل پولانی در کتاب «دگرگونی …

بدون تردید کار پولانی در زمینه مردم شناسی و مطالعات کلاسیک تاثیر بسیار زیادی بر تحقیقات پس از وی داشته است، اما دستاورد عمده او کتاب دگرگونی بزرگ است.

دگرگونی بزرگ؛ خاستگاه‌های اقتصادی و سیاسی روزگار ما by …

رتبه: ۴ – ‏۱ رأی۱۷ اسفند ۱۳۹۵ – دگرگونی بزرگ؛ خاستگاه‌های اقتصادی و سیاسی روزگار ما has 1 rating and 1 review. Sahar said: ایده ی اصلی این کتاب بر مبنای دو اصطلاح حک …
وارد نشده: پاورپوینت

[DOC]مكتب هاي كلاسيك در اقتصاد

از نظر ماركس (1867 صص 174-57)، اقتصاد سياسي كلاسيك در قرن هفدهم با پتي[1] … هر چند تعدادي از مورخان انديشه اقتصادي ، كارل مارکس را به دليل استفاده از برخي …… به رغم تأثير گسترده و عمر طولاني اندیشمندان مكتب ليبرال فرانسوی ، نوشته هاي …

[PDF]دریافت

۲۶ خرداد ۱۳۹۳ – ﮐﺎرل ﻣﺎرﮐﺲ ﻧﻈﺮﯾﻪ ﭘﺮداز و ﺳﺎزﻧﺪه ﺳﻮﺳﯿﺎﻟﯿﺴﺖ، ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ ﺑﺰرگ در ﺗﺎرﯾﺦ اﻧﺪﯾﺸﻪ ﻓﻠﺴﻔﯽ و. اﻗﺘﺼﺎدي و ﯾﮏ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ … ﻧﻬﺎدﻫﺎي ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻣﻮﺟﻮد و ﺑﻪ ﻃﻮر ﮐﻠﯽ ﺗﺮ ﺑﺤﺚ درﺑﺎره ي راﺑﻄﻪ ﺳﯿﺎﺳﺖ و اﻗﺘﺼﺎد ﺷﻮد . او ﺑﺎ ﻓﻠﺴﻔﻪ. ﻫﮕﻞ ﺑﻪ ﻃﻮر …… ﮐﺮده اﺳﺖ ﺗﺄﺛﯿﺮي ﻃﻮﻻﻧﯽ ﺑﺮ اﻧﺪﯾﺸﻪ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ ﻣﻌﺎﺻ. ﺮ ﻧﺪاﺷﺘﻪ اﺳﺖ . (.

نظام های اقتصادی – دارایان

موسی غنی‌نژاد درباره سیاست لیبرالی دولت: شکاف در تئوری و عمل · موسی غنی‌نژاد درباره سیاست لیبرالی … اقتصاد سیاسی کارل پولانی · اقتصاد سیاسی کارل پولانی.

دروس :: سایت شخصی دکتر محمد جواد شریف زاده

فایل های آموزشی درس نظام های اقتصادی – نیمسال 932 دانشگاه امام صادق علیه السلام سیلابس درس مقدمه … اقتصاد بازار و جامعه بازاری (رویکرد پولانی) · اقتصاد سیاسی لیبرالیسم کلاسیک … فایل سیلابس و فایل های پاورپوینت درس نظام های اقتصادی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق علیه السلام … ماهیت سرمایه داری (آرای کارل مارکس).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *