پاورپوینت ارزش زماني پول در مدیریت مالی

پاورپوینت ارزش زماني پول در مدیریت مالی

پاورپوینت ارزش زماني پول در مدیریت مالی

این پاورپوینت در مورد ارزش زماني پول در مدیریت مالی در 70 اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل ارزش زمانی پول ، ارزش زماني پول در مدیریت مالی،ارزش زمانی پول ،ارزش فعلي ،مدیریت مالی،ارزش فعلي و ارزش آتي چند قسط نامساوي ،ارزش فعلي جريانهاي نقدينه ،بهره اعلام شده و بهره ضمنی، و…ومنابع می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 70
حجم 353 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی مدیریت

توضیحات کامل

پاورپوینت ارزش زماني پول در مدیریت مالی

 

این پاورپوینت در مورد ارزش زماني پول در مدیریت مالی در 70 اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل ارزش زمانی پول ، ارزش زماني پول در مدیریت مالی،ارزش زمانی پول ،ارزش فعلي ،مدیریت مالی،ارزش فعلي و ارزش آتي چند قسط نامساوي ،ارزش فعلي جريانهاي نقدينه ،بهره اعلام شده و بهره ضمنی، و…ومنابع می باشد

*بهره عبات است از قيمتي كه بايد در ازاي استفاده از پول در يك دوره پرداخت كرد  نرخ بهره داد و ستد ها و عمليات مالي را معمولا اعلام ميكنند ، براي مثال يك صندوق پس انداز اعلام ميكند كه هب پس انداز هاي مردم در يك سال  18 درصد بهره مي پردازد يا امكان دارد يك بانك نرخ بهره وام هاي بيست ساله را 12 درصد اعلام نمايد . در اين حالت كه نرخ بهره به صورت علني اعلام ميشود نرخ بهره اعلام شده ميگويند . ليكن گاهي نرخ بهره به صورت آشكارا بيان نميشود بلكه ميزان آن به صورت تلويحي يا ضمني محاسبه ميشود كه برخي آن را  نرخ بهره واقعي يا نرخ بهره ضمني مي گويند .

*

در مباحث سرمایه گذاری ارزش یک دارایی یا ارزش سهم با ارزش درآمدهایی که آن دارایی ایجاد می‌کند، سنجیده می‌شود. درآمدها اغلب با واحدهای پولی سنجیده‌می‌شود. واحدهای پولی متداول هم از دیدگاههای گوناگون تفاوتهایی را نشان می‌دهند:

1- واحدهای پولی از نظر زمانی با یکدیگر فرق دارند. آندسته از واحدهای پولی که زودتر بدست می‌آیند با ارزش تراز آندسته واحدهای پولی هستند که دیرتر تحصیل می‌شوند. هرچقدر مقادیر پولی زودتر حاصل شوند امکان بهره‌برداری دوباره از آنها افزایش می‌یابد:(Timing).

 

2- واحدهای پولی از نظر ریسک با یکدیگر تفاوت دارند (Risk). آندسته از واحدهای پولی که احتمال بدست آمدن آنها بیشتر است نسبت به آندسته از واحدهای پولی که احتمال بدست‌آمدن آنها کمتر است، با ارزش‌تر بشمار میایند. درآمد یا سودی که احتمال تحصیل آن کمتر است از نظر آنالیز‌کننده ارزش کمتری دارد.

3- واحدهای پولی از جهت وجود تورم در اقتصاد دارای قدرت خرید    (Purchasing Power) یکسان  نیستند. آن بخش از واحدهای پولی که قدرت خرید بیشتر دارند نسبت به دستة دیگری که قدرت خرید کمتر دارند از دیدگاه سرمایه‌گذاران با ارزش‌تر هستند.

4- واحدهای پولی گاهی از دارایی‌های قابل فروش و یا قابل تبدیل به پول حاصل می‌شوند. بعضی از دارئیها سریعاً به فروش میرسند و بعضی دیگر طی زمان طولانی قابل فروش خواهند بود زیرا قابلیت تبدیل همه دارائیهای یک فرد یا یک شرکت به پول نقد یکسان نیست. به این جهت واحدهای پولی از نظر اینکه از دارائیها سریعاً به پول تبدیل شونده بدست آمده‌اند یا خیر، با یکدیگر تفاوت پیدا می‌کنند. بخشی از واحدهای پولی که از طریق فروش دارائیهای سریعاً به پول تبدیل شونده بدست می‌آیند در مقایسه با آن دسته از واحدهای پولی که از طریق فروش دارائیهای به کندی به پول تبدیل شونده بدست می‌آیند، باارزش‌تر بشمار می‌آیند. زیرا سریع بدست آمدن ارزش از دیدگاه سرمایه‌گذاری اولویت دارد.              

 

ارزش زمانی پول (the time  value of Monay)

در زمان حال، مقدار پول در دسترس، ارزش بیشتری نسبت به همان مقدار پول در آینده دارد، که این ناشی از ظرفیت درآمدی بالقوه آن است. این اصل اساسی در امور مالی نشان دهنده آن است که، از محل دریافت پول میتوان بهره کسب کرد. پول، هرچه زودتر دریافت شود دارای ارزش بیشتری است.همچنین به عنوان ارزش فعلی تعدیل شده بدان اشاره شده است.

سایت Investopedia  ارزش فعلی پول (TVM) را این چنین شرح میدهد:

همه می دانند که پول سپرده شده در حساب پس انداز شامل بهره است. به خاطر این حقیقت جهانی ، ما ترجیح می دهیم، به جای دریافت پول در آینده، همان مقدار را امروز دریافت کنیم.
به عنوان مثال ، با فرض نرخ بهره 5 ٪ ، 100 دلار سرمایه گذاری در زمان حال، ارزشی به مقدار 105 $ در 1 سال (100 دلار ضرب در 1.05) خواهد داشت. درمقابل، 100 دلار دریافت شده در طی یک سال، هم اکنون ارزشی به مقدار $ 95.24 ($ 100 تقسیم بر1.05 ) خواهد داشت. البته با فرض 5 درصد نرخ بهره.
 
یکی از اساسی ترین مفاهیم در امور مالی این است که، پول دارای ارزش زمانی است. این در حالی است که بگوییم، در زمان حال، پول در دست، ارزشی بیش از پولی که انتظار می رود در آینده دریافت شود، خواهد داشت.  دلیل آن بسیار گویا و ساده است : یک دلار دریافت شده در زمان حال را می توان سرمایه گذاری کرد، به طوری که در زمان آینده  شما بیش از یک دلار خواهید داشت. این منجر به آن میشود که ما گاهی از خلاصه ی مفهوم ارزش زمانی پول استفاده کنیم و بگوییم:

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

پاورپوینت ارزش زماني پول در مدیریت مالی – فایل مارکت

پاورپوینت ارزش زماني پول در مدیریت مالی این پاورپوینت در مورد ارزش زماني پول در مدیریت مالی در 70 اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل ارزش زمانی پول ، ارزش زم.

پاورپوینت ارزش زمانی پول همراه با حل تشریحی مثال ها و …

▶ 0:13

۲۷ فروردین ۱۳۹۷
http://ampf.ir/ap/65262     تلگرام: @ampf_ir     پاورپوینت ارزش زمانی پول، ارزش زمانی برای پول، ارزش آتی یک قسط، ارزش فعلی یک قسط، ارزش فعلی چند قسط مساوی، ارزش آتی …

دانلود پاورپوینت ارزش زمانی پول( به همراه حل تشریحی …

دانلود پاورپوینت ارزش زمانی پول( به همراه حل تشریحی تمرینات و مسائل). عنوان: دانلود پاورپوینت ارزش زمانی پول( به همراه حل تشریحی تمرینات و مسائل). دسته: مدیریت مالی. فرمت: پاورپوینت. تعداد اسلاید: 59 اسلاید. این فایل در زمینه رزش زمانی پول می باشد. که می تواند به عنوان سمینار درس مدیریت مالی مورد استفاده قرار گیرد. این فایل …

[PDF]ارزش ﻓﻌﻠﻲ

ﺎ ﺘ اﻧ. اﻧﺸ. داﻧﺸﺠﻮ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﭘﺲ از ﻣﺸﺎﻫﺪه اﻳﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ. : – 1. ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺎﻟﻲ را ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻧﻤﺎﻳﺪ . 2. -2 اﻫﺪاف ﻣﺪﻳ ﻳﺖ ﻣﺎﻟ ا ﺑ ﺷ ﺎ د. اﻫﺪاف ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺎﻟﻲ را ﺑﺮﺷﻤﺎرد . 3. –. ﻣﻔﻬﻮم و ﻧﺤﻮه ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ارزش زﻣﺎﻧﻲ ﭘﻮل را ﺑﺪاﻧﺪ . -4. ﻧﺤﻮه ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ارزش اﻧﻮاع ﻣﺨﺘﻠﻒ اوراق ﺑﻬﺎدار را ﺑﺪاﻧﺪ . 4. ﻧﺤﻮه ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ارزش اﻧﻮاع ﻣﺨﺘﻠﻒ اوراق ﺑﻬﺎدار را ﺑﺪاﻧﺪ . – 5. ﻣﻔﻬﻮم و ﻧﺤﻮه ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ را ﺑﺪاﻧﺪ . -6. ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ و روﺷﻬﺎي ﺑﻮدﺟﻪ ﺑﻨﺪي ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ اي را ﺑﺪاﻧﺪ.

پاورپوینت ارزش زمانی پول (به همراه حل تشریحی تمرینات و …

۱۸ اسفند ۱۳۹۶ – عنوان دانلود پاورپوینت ارزش زمانی پول( به همراه حل تشریحی تمرینات و مسائل) دسته مدیریت مالی فرمت پاورپوینت تعداد اسلاید 59 اسلاید این فایل در زمینه رزش زمانی پول می باشد که می تواند به عنوان سمینار درس مدیریت مالی مورد استفاده قرار گیرد این فایل شامل بخشهای زیر می باشد دلیل وجود ارزش زمانی برای پول …

ارزش زمانی پول – تعریف ارزش زمانی پول چیست؟ – مدیر مالی

تعریف ارزش زمانی پول چیست؟ ارزش زمانی پول بیان‌کننده این ایده است که پولی که در حال حاضر در اختیار شماست به خاطر پتانسیل درآمدی اش ارزش بیشتری.

دانلود پاورپوینت ارزش زمانی پول( به همراه حل تشریحی …

بار دیگر فایلی برتر در مورد عنوان دانلود پاورپوینت ارزش زمانی پول( به همراه حل تشریحی تمرینات و مسائل) دسته مدیریت مالی فرمت پاورپوینت تعداد اسلاید 59 اسلا.

پاورپوینت مدیریت مالی – جنگلبان

۱۱ تیر ۱۳۹۶ – قسمتی از فهرست عناوین اسلایدها: قسمت ۱: هدف کلي درس: اهداف رفتاري کل درس: فصل اول: کليات; اهداف رفتاري: هدف مديريت مالي: هدف اصلي بنگاههاي اقتصادي: وظايف مدير مالي: فصل دوم: ارزش زماني پول; اهداف رفتاري: دليل وجود ارزش زماني براي پول; ارزش آتي يك قسط; ارزش فعلي يک قسط; اقساط مساوی سالیانه (Annuity) …

[PPT]ارزش فعلی.ppsx

سنگ بناي مديريت سرمايه‌گذاري دو مطلب زير است. 1 – يك ريال امروز بهتر از يك ريال فرداست. 2 – يك ريال مطمئن بهتر از يك ريال نامطمئن است; در زمان حال، مقدار پول در دسترس، ارزش بیشتری نسبت به همان مقدار پول در آینده دارد، که این ناشی از ظرفیت درآمدی بالقوه آن است. این اصل اساسی در امور مالی نشان دهنده آن است که، از محل دریافت پول …

[PDF]1 مدیریت مالی مدرس – نوین درس

نسبت ارزش بازار به ارزش دفتری هر سهم. 15. مسائل. 18. فصل چهارم: ارزش زمانی پول. ارزش آتی. 51. مرکب کردن بهره. 51. ارزش فعلی. 51. تعیین نرخ تنزیل. 51. مسائل. 53. فصل پنجم: ارزیابی جریانات نقدی تنزیل. شده. ارزش آتی جریانات نقدی چندگانه. 30. ارزش فعلی جریانات نقدی چندگانه. 31. ارزش فعلی اقساط مساوی. 31. ارزش آتی اقساط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *