برنامه ریزی منابع سازمان

برنامه ریزی منابع سازمان

نگاهی کوتاه به تاریخ تجارت و کسب و کار ، پدیدار کنندة این نکته است که بشر از همان زمانی که اقدام به فعالیتهای اقتصادی نمود همواره به
دسته بندی مدیریت
بازدید ها 39
فرمت فایل doc
حجم فایل 29 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25

برنامه ریزی منابع سازمان

فروشنده فایل

کد کاربری 3410

کاربر

برنامه ریزی منابع سازمان

نگاهی کوتاه به تاریخ تجارت و کسب و کار ، پدیدار کنندة این نکته است که بشر از همان زمانی که اقدام به فعالیتهای اقتصادی نمود همواره به دنبال شناسایی و یا ایجاد مسیری بوده است تا بتواند نحوه انجام فعالیتهای خود را تسهیل نموده و سود بیشتری را عاید خود سازد. در این میان یکی از مهم ترین فاکتورهای مورد توجه ، ایجاد امکاناتی در جهت مدیریت صحیح فرآیندهای درون سازمانی و برقراری ارتباط بین طرف های تجاری بود.

برنامه ریزی منابع سازمان

مقدمه

1-1- چکیده نگاهی کوتاه به تاریخ تجارت و کسب و کار ، پدیدار کنندة این نکته است که بشر از همان زمانی که اقدام به فعالیتهای اقتصادی نمود همواره به دنبال شناسایی و یا ایجاد مسیری بوده است تا بتواند نحوه انجام فعالیتهای خود را تسهیل نموده و سود بیشتری را عاید خود سازد. در این میان یکی از مهم ترین فاکتورهای مورد توجه ، ایجاد امکاناتی در جهت مدیریت صحیح فرآیندهای درون سازمانی و برقراری ارتباط بین طرف های تجاری بود.

در هر کسب و کار صنعتی معمولا سه موجودیت تحت عناویت ” تامین کنندگان ” ، ” تولید کننده” و ” مشتریان ” وجود دارد که به صورت زنجیر به یکدیگر متصل و وابسته میباشند در سالهای اخیر وجود این سه موجودیت منجر به پیدایش واژه ها و مفاهیم جدیدی چون “زنجیره ارزش” ، “زنجیره تامین(Supply Chain)” و “مدیریت زنجیره تامین ” و درنهایت سیستمهای زنجیره تامین شده است.

برنامه‌ریزی منابع سازمانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (به انگلیسی: Enterprise resource planning) (به اختصار ERP)، شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید.ERP به معنای …
‏۱ تاریخچه پیدایش ERP · ‏۲ ماژول‌ها · ‏۳ تجارت و منابع مشتری · ‏۷ تحقق

برنامه ريزي منابع سازماني (ERP ) – شماران سیستم

برنامه ريزي منابع سازماني (ERP ) مدیریت منابع سازمانی از جمله مفاهیمی است که در ا.

ERP چیست ؟ (برنامه ریزی منابع سازمان) | اندیش پرداز اشا

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ – ERP چیست ؟ یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) سیستمی است که از طریق آن یک سازمان بخش های مهم کسب و کار خود را یکپارچه کرده و مدیریت می کند.

مقالات ISI برنامه ریزی منابع سازمانی : 145 مقاله انگلیسی + …

برنامه ریزی منابع سازمانی سیستمی است که با هدف ایجاد بستر مناسب برای انجام کامل مدیریت امور شرکت ها طراحی شده است. با استفاده از این سیستم، امکان ارتباط بین تمام واحد های یک شرکت تجاری و بازرگانی وجود داشته و مدیر شرکت در هر لحظه می تواند در تمام امورشرکت نظیر:امور مالی،پرسنلی و تولید،نظارت و مدیریت داشته باشد.

تعریف ERP برنامه ریزی منابع سازمانی-SAP ERP IRAN – …

تعریف برنامه ریزی منابع سازمانی – ERP. ERP (برنامه ریزی منابع سازمانی) از دسته نرم افزارهای “مدیریت کسب و کار” می باشد که از چند برنامه تشکیل شده و به سازمان این توانایی را می بخشد که داده ها (Data)ی فعالیت های مختلف کسب و کار خود را جمع آوری، نگهداری، مدیریت و تفسیر نماید. فعالیت هایی نظیر: تولید یا ارائه خدمت.

سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) | پایگاه دانش …

اصطلاح ERP مخفف (EnterPrise Resource Planning) به معنای برنامه ریزی منابع سازمان است که در سال 1990 توسط گارتنر ابداع شد اما مفهوم آن به 1960 بر می گردد زمانی که برنامه نویسان برنامه هایی را برای نظارت، ایجاد توازن وتهیه گزارش از وضعیت جاری، ایجاد کردند. در دهه 70 میلادی این برنامه ها تکامل یافت و به برنامه ریزی.

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)

ERP یک بسته نرم‌افزاری کاربردی درون سازمانی، جامع و سازمان نگر، ماژولار، استاندارد و شامل یک مجموعه از ماژول‌های یکپارچه، آماده راه‌اندازی، از پیش طراحی شده و از پیش مهندسی شده ولی قابل تنظیم و پیکربندی بر اساس نیازهای پویای سازمان‌ها است. این راه حل کاملاً انعطاف پذیر، فرآیندگرا و اطلاعات محور بوده و شامل کلیه فعالیت‌ها و فرآیندهای …

برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)

ERP يا برنامه ريزي منابع سازمان بعنوان ابزار مديريتي براي يكپارچه سازي منابع سازمان اهميت شايان ذكري دارد. در اين مقاله سعي شده است، تحقيقي جامع در اين مورد صورت پذيرد تا راهگشايي براي انتخاب و پياده سازي سيستم هاي برنامه ريزي منابع انساني گردد. طرح مساله. قبل از تعريف ERP و شفاف تر شدن بحث، بهتر است ابتدا منابع …

مدیریت منابع سازمانی (ERP) – دانشگاه تهران دانشکده مدیریت

ERP، برگرفته از عبارت Enterprise Resource Planning می باشد. Enterprise به معنی سازمان است؛ Resource به معنی منابع و Planning به معنی برنامه ریزی می باشد.

برنامه ریزی منابع سازمان یا ERP – پورتال سامان

در بازارهای رقابت جهانی ، سازمانها به یافتن راه حل های کسب و کاری بهتر با ساختارهای انعطاف پذیر و قابل اطمینان تر نیاز دارند. بسیاری از زیرساختارهای سازمانی و تشکیلاتی توسط سیستم های اطلاعاتی (که فرایندهای کاری را بطور مستقیم و یا غیر مستقیم در جهت رشد و ابقاء سازمان پشتیبانی می کنند) توانمندتر شده اند. با اداره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *